PiS wart jest mszy

REKLAMA

PiS wart jest mszy

Wybory 10 maja. Wybierać będziemy prezydenta. Kandydatowi PiS w ten dzień pomoże fakt, że to dzień kolejnej „miesiącznicy” tego „prawie zamachu”, w którym zginął Lech Kaczyński. Zapewne Andrzej Duda nie omieszka pojawić się w telewizji, dając przypadkowo się zaskoczyć przy składaniu jakichś wieńców i kwiatów. Nie wykorzystać takiej okazji na chwałę PiS, to byłby grzech.

Jak już jesteśmy przy grzechach, to wybory w Polsce są zawsze w niedzielę. Kościół zrobi wszystko by pomóc urzędującemu prezydentowi. Dlatego w kościołach zostanie odśpiewany psalm 33 ze słowami „On miłuje prawo i sprawiedliwość”, a skoro Bóg miłuje, to i wierni pójdą tłumnie głosować na kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście jest to przypadek. Niedługo Wikipedia napisze definicję, że psalm 33 to jest psalm śpiewany podczas wyborów w Polsce. Zawsze przypadkowo, tak po prostu wychodzi.

PiS wart jest mszy

„Paryż wart jest mszy” – powiedział Henryk IV. Aby zostać królem musiał zmienić wyznanie, i zostać katolikiem. Dziś Kościół uznaje, że PiS wart jest mszy. To oczywiście przenośnia. Sojusz ołtarza z tronem, ma bowiem wiele twarzy.

5/5 - (4 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.