Prawa człowieka niepotrzebne

REKLAMA

Prawa człowieka niepotrzebne

Gazeta Wyborcza zaprezentowała wyniki badania IPSOS dotyczące opinii ludzi o prawach człowieka. Zaskakują wyniki dotyczące naszego kraju. Według 28% Polaków prawa człowieka niepotrzebne są w budowaniu sprawiedliwego społeczeństwa w kraju. Tylko 43% pytanych uważa, że to ważne. Lekceważenie praw człowieka w budowaniu sprawiedliwego społeczeństwa stawia nas na ostatnim miejscu wśród badanych krajów.

Jednostka – zerem, jednostka – bzdurą – pisał niegdyś sztandarowy poeta radzieckiej rewolucji Włodzimierz Majakowski. Rewolucja komunistyczna, wyeksportowana w 1945 roku do Polski, nie szanowała praw człowieka. Deptała je i niszczyła. W imię dobra społeczeństw dopuszczała niewolenie, niszczenie i mordowanie ludzi. Jak widać, to komunistyczne przekonanie nadal jest bliskie prawie jednej trzeciej naszych rodaków.

Inne z ważnych pytań IPSOS brzmiało: Czy istnieje coś takiego jak uniwersalne prawa człowieka? I znów Polacy znaleźli się na samym dole listy. 29% rodaków odpowiedziało, że nie. Nawet w konserwatywnej muzułmańskiej Arabii Saudyjskiej tylko 16% badanych odpowiedziało „nie”. Uniwersalne prawa człowieka niezależne są od rasy, religii, płci i wieku. Skoro w Polsce panuje niepodzielnie religia katolicka, która twierdzi, że nieważne są prawa ludzkie w stosunku do boskich, to wszystko staje się jasne.

Przeciętny Polak spętany jest kajdanami dwóch wrogich ludziom ideologii. To komunizm i katolicyzm kształtują opinie Polaków. To komunizm i katolicyzm doprowadziły dziś do tego, że partia – szyderczo nazwana Prawo i Sprawiedliwość – niszczy dziś to, co zbudowaliśmy przez ostatnie ćwierćwiecze. Że zabiera nam prawa obywatelskie, niszczy niezależne sądownictwo, zawłaszcza państwo i skłóca nas z całym światem. Kaczyński mówi Polakom, że nie ma czegoś takiego, jak prawa człowieka i Polacy mu wierzą.

link do artykułu Gazety Wyborczej

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. To nie religia katolicka panuje w Polsce, tylko katoliccy oligarchowie i katolicki zaścianek. Osobiście należę niestety do wątpiących, a może nawet wątpliwych katolików, ale nie lubię atakowania religii dominującej w danym kraju za przeinaczanie jej przez niedouczonych, zmanipulowanych wyznawców. Jeśli prawicowi, narodowościowi politycy, dziennikarze, pisarze i in. uważają, że papież Franciszek „nie miał wystarczających teologicznych podstaw”, by wpisać w katechizm katolicki przeciwstawianie się karze śmierci, to zwyczajnie są impertynenckimi ignorantami. Więc to nie tylko zasługa co poniektórych kapłanów, ale i świeckich.
    Prawa boskie może i są ponad prawami ludzkimi, ale religie chrześcijańskie odnoszą się z szacunkiem do życia i człowieka jako takiego. Tylko ludzie nie zawsze przestrzegają podstawowych zasad wzajemnego szacunku. I tyle!

Komentowanie jest wyłączone.