Rozkrokiem

REKLAMA

Rozkrokiem

Do dziś w zasadzie nie jest jasne, jakie plany ma obecny polski rząd. Sygnały jakie płyną z kręgów władzy są sprzeczne. Z jednej strony Polska popiera Ukrainę, ale z drugiej strony politycy partii władzy składają gratulacje Orbanowi, który właśnie wygrał wybory, a jego postawa jest prorosyjska. PiS stoi szerokim rozkrokiem.

Ryszard Terlecki skomentował słowa Viktora Orbana, który nazwał Wołodymyra Zełenskiego „przeciwnikiem”. – Rzeczywiście te stosunki węgiersko-ukraińskie są dla nas pewnym kłopotem.

Orban jest prorosyjski nie od dziś. Minęło już ponad czterdzieści dni od rosyjskiej agresji i dopiero teraz wypowiedział się nieformalny „naczelnik państwa”. Trochę zbyt dużo czasu zajęło Kaczyńskiemu wypracowanie jakiejś postawy wobec bieżących wydarzeń.

Nie ukrywam, że to wszystko jest bardzo smutne. Moja ocena jest jednoznaczna – negatywna – tak prezes PIS Jarosław Kaczyński ocenił postawę premiera Węgier Viktora Orbana wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przyznał, że należy zastanowić się nad relacjami z Węgrami.

Polska racja stanu jest oczywista. Chroni nas wyłącznie przynależność do Unii Europejskiej i NATO, którego wojska są obecne na naszym terytorium. Warto przypomnieć, że sukcesem wszystkich dotychczasowych rządów jest to, że jednostki NATO są tu obecne i chronią nas. Sukcesem obecnego rządu jest tylko rozkład polskiej armii. Jednak zanim doszło do agresji rosyjskiej, polski rzad zachowywał się jak marionetka Putina. Wiedząc o planowanej agresji zaprosił do warszawy skrajnie prorosyjskich przywódców partii europejskich takich jak Salvini, czy Le Pen. Grał ewidentnie na rozbicie Unii i osłabienie NATO. Również i dziś Morawiecki wygłasza publicznie opinie o Francji i jej prezydencie, które mają służyć sukcesowi Le Pen w wyborach. Jeśli ona wygra to Francja wystąpi z NATO, a Unia Europejska zostanie poważnie osłabiona. Le Pen jest od lat finansowana przez Putina. Powstaje pytanie, czy Morawiecki stoi rozkrokiem z głupoty, czy to jednak zdrada stanu.

5/5 - (1 vote)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.