Strach się bać

REKLAMA

Strach się bać

Nie jest dobrze proszę państwa. Że nie będzie dobrze, to ja wiedziałem już wtedy, gdy Adrian Duda zaczął udawać prezydenta.Nie trzeba było długo czekać, by minister od zagranicy wymyślił San Escobar, a sołtysowa z Brzeszcz wygrała w Brukseli jednym głosem do dwudziestu siedmiu, usiłując zablokować wybór Donalda Tuska na kolejną kadencję w UE. A potem już poszło z górki.

Wstajemy rano, odpalamy telewizornię i już kawy pić nie trzeba. Ciśnienie samo podskakuje poza skalę ciśnieniomierza. Ponieważ chłopcy prezesa są pracowici, to nie ma dnia bez wkurwu. I tak od ponad trzech lat. Prawie codziennie. Jednak ostatnio zaczęło się robić naprawdę niebezpiecznie.

Ostatnio jednak poszło z górki. Akcja jak w filmie z Sylwestrem Stallone. Najpierw ten gość z Ameryki, jedyny – który nie ma żadnego akcentu – zażyczył sobie antyirańskiej konferencji w Polsce. W zamian dał naszym rakiety, ale bez zapalników. Mówi się, że za zapalniki to będziemy musieli zapłacić potrójną stawkę. W czasie konferencji nasz Matołusz obraził się za to na izraelskiego premiera za to, co gazety napisały. W rezultacie nie pojechał na konferencję. Rzeczniczka PiS, która jeszcze niedawno ogłaszała, że Jarosław Kaczyński jest uczciwy jak kryształ, ogłosiła sukces Matołusza.

Rzekomo solidarność premierów grupy wyszehradzkiej spowodowała, ze szczyt w Jerozolimie się nie odbył. To – co zobaczycie na zdjeciach poniżej – to fatamorgana. Jednak naprawdę niebezpiecznie zrobiło się, gdy Matołusz wydał oświadczenie. Powiedział, że rząd będzie bronił honoru Polaków na całym świecie. Czarno to widzę. Jak tak dalej pójdzie to nie tylko z Unii nas wywalą, ale i z Narodów Zjednoczonych, a za 20 lat jedynym państwem, z którym będziemy mieli stosunki dyplomatyczne będzie San Escobar. Kurczę! Przecież takiego scenariusza nawet Krzysiek Fleter by nie wymyślił.

zdjęcia z profilu Październikowa na Twitterze
W Izraelu
Spotkali się, ale się nie cieszyli.
Są różne szczyty
Każdy ma taki szczyt, na jaki go stać.

A na deser to:
Konsternacja?

4.7/5 - (15 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Byli decyzyjni ze swoich krajów. Jarcio nie doleciał, bo boi się latać. Nie oszukujmy się, Mati Kłamczuszek może decydować i dyskutować co najwyżej o swojej garderobie. I tak nic mądrego by nie powiedział.

  2. Orban et consortes pokazali, gdzie mają Polskę i pisowski rząd. Wstaliśmy z kolan tak skutecznie, że wpadliśmy ryjem do kibla.

Komentowanie jest wyłączone.