To nie jest kraj dla biednych ludzi

REKLAMA

To nie jest kraj dla biednych ludzi

Zaledwie tydzień temu opinią publiczną wstrząsnęła informacja o tragicznym wypadku za naszą południową granicą. Jedna ofiara śmiertelna, dwie osoby ciężko ranne. Nikogo by to nie obeszło, w końcu w kraju takie wypadki są na porządku dziennym. Jednak tym razem w wypadku brało udział trzech Polaków. Jechali luksusowymi autami: mercedesem, ferrari i porsche. Łamali wszystkie zasady ruchu drogowego, aż w końcu zabili przypadkowego kierowcę.

Słowackie media natychmiast podały informacje o zabójcach, bo tak ich należy nazywać. Oni nie popełnili błędu w sztuce kierowania autem. Permanentnie łamali przepisy, dostarczając sobie adrenaliny. Najstarszy z nich, bezpośredni sprawca, ma 42 lata i jest biznesmenem branży informatycznej z Trójmiasta. To on kierował porsche, które staranowało słowacką skodę. Młodszy to dwudziestosiedmioletni syn miliardera z Poznania. Jechał ferrari i to on przestraszył się czołówki ze skodą, próbował zmieścić się za mercedesem. Mercedesem kierował bloger motoryzacyjny, który był prowodyrem i organizatorem bandyckiego rajdu. Ma 26 lat i można przypuszczać, że musiał być dobrze znany wśród autoryzowanych dealerów luksusowych aut. Nie sądzę, by komuś tam z ulicy, bez majątku, wypożyczono luksusowe auto.

JAROSZEWICZE

W PRL głośno było o synu premiera Andrzeju Jaroszewiczu, który kreował się na kierowcę rajdowego, jeździł jak chciał, a milicja była bezradna i przestraszona. Dziś mamy takich Jaroszewiczów tysiące. Wszyscy znamy przypadek bandyty szosowego o pseudonimie „Frog”. Łamie przepisy, jeździ z zawrotną szybkością, a relacje filmowe wrzuca na Youtube. Policja serwuje mu śmieszne w stosunku do jego majątku mandaty, zabiera prawo jazdy, a on sobie jeździ dalej. Czy to kogoś obchodzi na szczeblach władzy? Nie! Bo oni sami uwielbiają łamać przepisy, jeździć z zawrotną prędkością, parkować na trawnikach lub miejscach dla niepełnosprawnych lub przejściach dla pieszych. Nie są zainteresowani skutecznym eliminowaniu bogatych trutni z ulic i szos w Polsce, bo sami zostaliby wyeliminowani w pierwszej kolejności.

W ten sposób w Polsce prawo kreuje grupa najbogatszych, którzy wiedzą, ze będzie ono obowiązywało tylko biednych. Dla bogatych stanie się jakimś drobnym utrudnieniem. Mają zawsze dość pieniędzy, układów i znajomości. Dlatego tak chętnie planują wdrożenie restrykcyjnych ustaw, bo sami nigdy nie będą im podlegać. Jeśli myślicie, że coś w tej mierze zmieniła partia Kaczyńskiego, której przedstawiciele bez przerwy wycierają swoje gęby patriotyzmem, solidarnością i rzekomą pomocą dla biednych, to niech posłucha premiera Morawieckiego.

Ale ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!

To właśnie drodzy wyborcy PiS jest opinia premiera o Was. Będziecie zap*** za miskę ryżu, a kawalkady rządowe będą gnać po polskich drogach. Smacznego!

Fakty i zdjęcia na temat wypadku w Słowacji: © TVNOVINY.SK

5/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.