Kornik minister

REKLAMA

Jan Szyszko, drugi po Macierewiczu najbardziej szkodliwy polityk w Polsce. Podobnie jak w przypadku Macierewicza jego kariera trwa długo. Z tym, że nie ma legendy opozycyjnej. Posiada za to na własność ogromną część Polski.
W latach 1993–1994 pełnił funkcję dyrektora Krajowego Zarządu Parków Narodowych w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. – podaje Wikipedia.
Zaś Szyszko podaje w swoim oświadczeniu majątkowym z 2015 roku, że w roku 1994 dokonał na zasadzie prawa pierwokupu od skarbu państwa blisko 314 tysięcy hektarów ziemi i w tym samym roku blisko 402 tysiące hektarów.. Wysoki urzędnik ministerstwa kupuje ziemię od skarbu państwa? Takie rzeczy tylko w Polsce.
Następnie w latach 1997–1999 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka – znów sięgamy do Wikipedii.
Kupuje ponownie na prawach pierwokupu blisko 448 tysięcy hektarów ziemi w roku 1997. W Polsce jak widać nie ma pojęcia konfliktu interesów wobec partyjnych notabli w rządzie.

Obecnie Jan Szyszko jest właścicielem miliona sześciuset siedemdziesięciu hektarów, na ogólną powierzchnię rolną w Polsce liczącą nieco ponad 16 milionów hektarów. Czyli jest właścicielem około 10% ziemi rolnej w Polsce. Powierzchnia Polski to w przybliżeniu ponad 30 milionów hektarów i wynika z tego, że Szyszko ma ponad 5% Polski. To ma być ta Polska solidarna i nie tylko dla bogatych, o której mówił Kaczyński?

4.5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

4 Komentarze

  1. Pisowska ustawa o obrocie ziemią jeszcze bardziej ułatwia Szyszce kupowanie gruntów za bezcen, wkrótce wraz z Tadeuszem R. będą właścicielami całego kraju….Science Fiction? Ano, zobaczymy…

  2. Czy Szyszko jest najbardziej szkodliwym politykiem pisu to bym polemizował. Zawsze obstawiałem tego, który udaje ministra zdrowia.

  3. pamiętajcie że tego szkodnika mamy zamknąć na dożywocie i skonfiskować wszystkim którzy na krwawicy puszczy się dorobili na zero !!

Komentowanie jest wyłączone.