Poziom braku zaufania

REKLAMA

Sondaż zaufania do polityków, wykonany przez IBRIS dla Onetu. Czy w tym rankingu pojawił się Petru, czy by się nie pojawił, to w sumie nie jest ważne.
Symptomatyczne jest coś innego. Dotychczas każdy prezydent cieszył się zaufaniem większym niż 50%. I to wcale nie dlatego, że mieliśmy tak wspaniałych prezydentów. Raczej dlatego, że funkcja prezydenta kojarzyła się z pewnym poziomem uczciwej bezstronności politycznej. Wyborcy uważali, że prezydent jednak w razie potrzeby stanie na wysokości zadania i nie pozwoli na harce jakiejś partii politycznej. Nawet tej, z której się wywodzi.
I tak faktycznie było, żaden prezydent dotychczas nie był tak ubezwłasnowolniony jak Andrzej Duda. Efekt jest porażający dla opinii publicznej. Duda ma dziś zaledwie 34,2% zaufania i poziom nieufności, który powoduje, że jest jedynym dotychczas prezydentem z łącznym poziomem zaufania na minusie.

5/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. A Lech Kaczyński? Ten poległy mąż stanu nie zanegował ani jednej ustawy PISu, podobnie jak AD (kierowania ustaw do atrapy TK nie liczmy).

Komentowanie jest wyłączone.