Narodowe media

REKLAMA

Jednym z punktów programu PiS są „narodowe” media i cokolwiek to znaczy, wiąże się już dziś z kłamstwami.
Obecnie media, które nie są chyba narodowe tylko, według nazewnictwa PiS polskojęzyczne, podały, że Ewa Kopacz miała więcej głosów od Jarosława Kaczyńskiego. Łatwo to sprawdzić na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Głosy na Jarosława Kaczyńskiego zdobyte w Warszawie i zagranicą łącznie wynoszą 202424. Na Ewę Kopacz łącznie oddano 230 894 głosy. A więc o ponad 28 tysięcy więcej niż na Kaczyńskiego.

Warszawa: KW Prawo i Sprawiedliwość 1 Jarosław Aleksander KACZYŃSKI 164424 17.84%
Zagranica: 1 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 Jarosław Aleksander KACZYŃSKI 38000 21.89%

Warszawa: KW Platforma Obywatelska RP 1 Ewa Bożena KOPACZ 204562 22.20%
Zagranica: KW Platforma Obywatelska RP 1 Ewa Bożena KOPACZ 26332 15.17%

Jednak w „narodowych” mediach zwyciężył Kaczyński. Ciemny lud to kupi.

Jarosław Kaczyński zdobył w stolicy kilkadziesiąt tysięcy głosów więcej niż Ewa Kopacz. Sama Platforma Obywatelska także przegrała, biorąc w Warszawie o jeden mandat mniej niż Prawo i Sprawiedliwość.

W Warszawie PiS zdobyło osiem mandatów, a PO siedem. Jarosław Kaczyński pokonał również Ewę Kopacz. Szef zwycięskiego ugrupowania zdobył około 300 tys. głosów, a – premier około 270 tys.
niezalezna.pl

Jak pięknie będzie, gdy już PiS władze zdobędzie. Polska stanie się znów potęgą gospodarczą świata. Będzie miała armię silniejszą niż Rosja. I będzie rosła w siłę, a ludzie będą żyli dostatniej. I to za grosze, bo wystarczy o tym napisać i powiedzieć w „narodowych” mediach.

Dagome Iudex – Tom I: Ja, Dago – Zbigniew Nienacki
Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie. Władza nazywa, co jest dobre, a co złe, co jest białe, a co czarne, co jest ładne, a co brzydkie, bohaterskie lub zdradzieckie; co służy ludowi i państwu, a co lud i państwo rujnuje; co jest po lewej ręce, a co po prawej, co jest z przodu, a co z tyłu. Władza określa nawet, który bóg jest silny, a który słaby, co należy wywyższać, a co poniżać. Księga Grzmotów i Błyskawic, rozdział: „O sztuce rządzenia ludźmi”

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Fajnie będzie. Od rana do wieczora festiwal smoleński, a w państwwowych mediach Gargas, Pośpieszalski i Pereira. Kaczyński będzie królem Polski, a przynajmniej naczelnikiem państwa.

Komentowanie jest wyłączone.