Pogoda dla bogatych

REKLAMA

Pogoda dla bogatych

Prawo i sprawiedliwość rozdaje benefity od czterech lat. Mówi, że to dla biednych. Twierdzi, że robi to dla demografii. Rzekomo w Polsce ma się żyć lepiej. Tylko komu? 500 plus, 300 na wyprawkę do szkoły oraz trzynasta emerytura, zerowy PIT dla młodych i obniżenie PIT o 1%. Ale VAT wciąż jest na poziomie 23%. W Polsce jest pogoda dla bogatych.

Z wykresu wynika, że największa liczba urodzeń przypada na czerwiec 2009 roku, kiedy to Platforma rzekomo rujnowała Polskę. Zaś minima przypadają na grudzień 2015 i czerwiec 2016, gdy nowa władza obiecywała, a potem wypłacała 500+. Dziś liczba urodzeń ma – po chwilowym wzroście – tendencję spadkową. Kto dostaje 500+? Biedni? Nie, gdy policzyć świadczenia okazuje się, ze 500+ po korekcji (także na pierwsze dziecko) trafia częściej do zamożnych, niż do biednych. Ekonomiści wyliczyli, że 32% benefitów trafi do osób zamożnych.

Tymczasem skrajna bieda zwiększyła się z 4,5% do 5,4%. Czy PiS wspiera biednych? Już podczas pierwszej kadencji swoich rządów w latach 2005- 2007 rząd Kaczyńskiego zlikwidował dodatkowy próg PIT dla najbogatszych. Zwiększył też kwotę darowizny dla najbliższych wolną od podatku do wartości 100 tysięcy rocznie. Macie 100 000 rocznie, by podarować je własnym dzieciom? Dziś rząd utrzymuje wysoki VAT, który bardziej odczuwają ludzie biedni. Szczególnie gdy ceny rosną. Dziś „koszyk” produktów biedniejszej części społeczeństwa wzrósł o blisko 10%. Rządowe wyjaśnienia przypominają tłumaczenia PZPR z grudnia 1970. Wprawdzie wtedy wzrosła cena masła i mięsa, ale potaniały lokomotywy. Pogoda dla bogatych.

Rząd walczy z wyłudzeniem VAT, ale tylko na papierze, w praktyce ogranicza się do gnębienia mikrofirm, które ledwo koniec z końcem wiążą. Zwiększa obciążenia podatkowe i ZUS małym firmom. Te wielkie sobie poradzą z partackimi ustawami i przepisami. Taki jest program PiS.Biedni maja być biedniejsi, a ci swoi mają stać się bogatsi. Zastanów się, czy na pewno taką Polskę chcesz widzieć w przyszłości?

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.