Zapaść

REKLAMA

Emeryci i renciści! Popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem. Takie satyryczne wezwanie pamiętają starsi Polacy, którzy żyli w latach ostatecznego kryzysu PRL. Dziś symboliczne zdjęcie ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przypomina nam, jak bardzo PiS podobny jest do PZPR, a rządy tej partii do schyłku PRL. Szpitale są w zapaści. Przez ostatnie cztery lata zlikwidowano ich 69. Głównie na południu kraju.

W polskiej ochronie zdrowia nigdy nie było dobrze, ale to, co się zdarzyło po dojściu do władzy bandy ignorantów Kaczyńskiego, to już armagedon. Już od 2016 roku zaczęły się zwiększać kolejki nawet do lekarzy pierwszego kontaktu. Wielu tych, którzy poszli do lekarza ze zwykłą chorobą, grypą lub anginą, czasem z tego względu, że prawo od nich wymaga zwolnienia lekarskiego, ze zdumieniem przecierali oczy. Kazano im przyjść za trzy dni, czasem za tydzień. Kolejki do specjalistów zwiększyły się z miesięcy do lat.

W 2017 utworzono tzw. sieć szpitali. Miało to zagwarantować jakiś porządek i zapewnić finansowanie. W sieci znalazły się 594 szpitale na 957 istniejących w kraju. A co z resztą? I czy się cokolwiek poprawiło? Nie! Pieniędzy jest coraz mniej. Rząd chce zlikwidować około 150 szpitali powiatowych, ale nie powie tego przed wyborami. Po wyborach jednak wielu zwolenników partii Kaczyńskiego poczuje zimny prysznic. Najbardziej odczują to mieszkańcy wsi i miast oddalonych od wojewódzkich centrów.

Kuriozalne odrzucenie projektu badań profilaktycznych dla seniorów jest dowodem na to, czego dla emerytów chce rząd. Stwierdzono, że będzie nadwykrywalność! Jak będą badania, to się wykryje za dużo chorób. Może zatem zlikwidujemy w ogóle szpitale, a kasę całą damy Rydzykowi, by w Toruniu odmawiał litanię do Matki Boskiej z intencją leczenia Polaków?

Tego chce rząd dla emerytów. Jesteś emerytem, masz starszych rodziców, dziadków? To nie płacz potem, gdy będą umierać pozbawieni zbyt drogich lekarstw i podstawowej nawet opieki medycznej. To jest bowiem program PiS.

Zdjęcie: Facebook – Rafał Biały

4.4/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.