Ani kroku w tył !!

REKLAMA

Adrian jak gołąb

Szanowny Pan Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Andrzej Duda zapowiedział, że wbrew jazgotowi totalnej opozycji, wbrew nieustannie wpieprzającej się w nasze wewnętrzne sprawy Unii Europejskiej oraz wbrew absurdalnym apelom tzw. autorytetów prawniczych, spełni on oczekiwania milionów zwykłych Polaków i podpisze ustawę dyscyplinującą sędziów. Warto dodać, że sędziów będących w większości zwykłymi złodziejami. Wielki szacunek dla Pana Prezydenta !! Niewielu wierzyło, że zdecyduje się Pan na taki heroiczny czyn! Nie posłuchał Pan Łętowskiej, Chmaja, Matczaka, Sadurskiego, Mazura, Safjana,  Gersdorf,  Rzeplińskiego, Strzembosza  i im podobnych ”patoprofesorów”. Nie zrobiły na Panu najmniejszego wrażenia ”wyrazy zaniepokojenia”  jakichś głupkowatych, nieznanych zwykłym Polakom z imienia i nazwiska dziekanów wydziałów prawa. Nie wystraszył się Pan również tych chuliganów, którzy kilka dni temu poprzebierali się w togi i wszczynali burdy przed budynkiem Sądu Najwyższego. Oczywiście biorąc sobie do pomocy swoich kolesiów (lub jak kto woli kolesi) z kast innych krajów Unii Europejskiej.  Brawo Panie Prezydencie !! Ani kroku w tył. Czas najwyższy rozpieprzyć w drobny mak ten układ, który nadal trzyma się przecież bardzo mocno.

Odtąd to sędziowie, sądy będą wreszcie służyć obywatelom. Jako pierwszy z brzegu przykład na potwierdzenie tej tezy można przytoczyć tu sytuację, która spotkała niedawno Szefową Kancelarii Sejmu. Obywatel wezwany przed oblicze wymiaru sprawiedliwości  owszem, być może stawi się na wezwanie sądu. Ale dopiero po samodzielnym zweryfikowaniu zasadności tegoż wezwania. I rzecz jasna o ile nie będzie to kolidować z innymi obowiązkami obywatela, lub po prostu nie będzie to dezorganizowało jego życia rodzinnego i towarzyskiego, wymagało diametralnej zmiany planów itd. Nie będzie już tak, że jakiś niesubordynowany sędzia będzie zabierał obywatelowi jego bezcenny czas. Teraz to sędziowie ruszą swoje zgnuśniałe dupska i to oni będą jeździć do obywateli, jeśli ci z wyżej wymienionych powodów nie będą mogli lub po prostu nie będą mieli ochoty i nastroju na włóczenie się po korytarzach Temidy. Taki krok zapowiedział ostatnio choćby jeden z najbardziej zdyscyplinowanych sędziów Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, sędzia Paweł Juszczyszyn. Ponieważ Najjaśniejsza Kancelaria Sejmu RP pomimo wyroku NSA nie kwapiła się do ujawnienia list poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa (pewnie wyłącznie z powodu natłoku obowiązków i braku czasu właśnie), to zdyscyplinowany sędzia, którego psim przecież obowiązkiem jest służyć społeczeństwu, będzie zmuszony swoje cztery litery w todze przetransportować na Wiejską. I tam, na miejscu sprawdzi sobie co tam będzie chciał.

Niech zatem ”szanowna opozycja” i wszyscy histeryczni kontestatorzy gruntownych reform polskiego wymiaru sprawiedliwości zaprzestaną cytowania i powoływania się na opinię tych, za których wstydzić się musi przed całą Europą nasz Szanowny Pan Prezydent.  Warto czasem posłuchać tego, co do powiedzenia w tej kwestii mają prawdziwe autorytety. Jak choćby wyjątkowo tęgi umysł, wybitny prawnik Pan Wiceminister Sebastian Kaleta, Jan Kanthak,  Jacek Ozdoba (prawdopodobnie przyszły wiceminister ds. klimatu), czy dwaj Panowie, którzy zawsze i na każdy temat mają coś mądrego i błyskotliwego do przekazania, tj. dr Patryk Jaki oraz Doktor wszech nauk (wszelakich) Marek Suski.

5/5 - (2 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.