Błaszczakowe teorie

REKLAMA

Słuchając mądrości niektórych wybitnych myślicieli, którzy na nieszczęście dla tego kraju sprawują w nim funkcje ministrów, można odnieść wrażenie, że trwają oni w jakimś zakładzie pt. „który z nas podczas konferencji prasowej chlapnie coś głupszego, bardziej absurdalnego, ośmieszy się w stopniu największym”? Mimo naprawdę bardzo mocnej konkurencji, jednym z faworytów do nagrody głównej wydaje się być Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

W wywiadzie udzielonym dla Programu Pierwszego Polskiego Radia uraczył słuchaczy stwierdzeniem mniej więcej następującej treści: „Poprzednia koalicja PO – PSL, godziła się na to, żeby stworzyć w Polsce środowiska, zaplecze, bazy rekrutacyjne dla terrorystów. Obecny rząd się temu sprzeciwił”. Jestem w stanie wymienić naprawdę dosyć długą litanię zarzutów pod adresem tych, którzy przez osiem ostatnich lat (chyba gdzieś to już kiedyś słyszałem?) mieli większość w naszym parlamencie. Wielu rzeczy nie byłem w stanie zaakceptować, bardzo wiele działań nie zyskało mojej aprobaty, ale nie przyszłoby raczej mi do głowy, że Ewa Kopacz, Borys Budka, Bartosz Arłukowicz, Władysław Kosiniak – Kamysz oraz ich koleżanki i koledzy z partii są powiązani z dżihadystami z Państwa Islamskiego.

Następnie SuperMario zabrał głos w sprawie tegorocznego Przystanku Woodstock. Zapowiedział, że opinia policji na temat tego przedsięwzięcia także tym razem będzie oczywiście negatywna. To chyba nikogo dziwić nie powinno? Wiadomo nie od dziś, że w opinii obecnie sprawujących władzę, PW jest imprezą zorganizowaną przez szemranego typa Jerzego Owsiaka dla zdegenerowanej części polskiej młodzieży. Impreza na której wręcz roi się od gwałcicieli, dewiantów, złodziei, narkomanów, pijaków, dealerów narkotykowych i innych elementów patologicznych nie wyrażających aprobaty dla „dobrej zmiany”. Ale nasz Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej szeryf postanowił dodać jeszcze coś od siebie. Jerzego Owsiaka nazwał „kimś, kto bardzo wyraźnie związany jest z totalną opozycją”, a jego „przesłanie róbta co chceta” powiązał z atakiem terrorystycznym w Berlinie, który miał miejsce w grudniu 2016 roku i w wyniku którego śmierć poniósł Polak.

Mariuszu, Brawo Ty.

 

5/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.