Czy Prezes przyjmie Trumpa?

REKLAMA

Na początku lipca ma się pojawić w Polsce prezydent USA Donald Trump. Niezależne poważne źródła, takie jak portale Fronda i Niezależna oraz gazety „Wśmieci” i „Odrzeczy”, mówią, że prezes Kaczyński nie bardzo ma ochotę na spotkanie z jakimkolwiek Donaldem.

Jeśli strona amerykańska wystąpi o takie spotkanie, to być może do niego dojdzie – oświadczył w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS) pytany w Radiu Zet o spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. (http://www.tvn24.pl)

Wiadomo, że do prowadzenia rozmów Jarosław Kaczyński desygnował pełniącego obowiązki Adriana Dudę. To on ma rozmawiać z Donaldem Trumpem i innymi przywódcami, co jasno stwierdził Adam Bielan z PiS.

To jest tak, że gospodarzem tej wizyty jest głowa państwa, czyli pan prezydent Duda. Będą długie rozmowy bilateralne prezydenta Trumpa z prezydentem Dudą, ale pamiętajmy, że będzie też potrzeba zarezerwowania sporej ilości czasu na spotkania z przywódcami 11, 12, może nawet 13 krajów, którzy będą w Warszawie, i na obrady Trójmorza (Adam Bielan)

Ale czy Prezes zechce przyjąć Trumpa na prywatnej audiencji, tego wciąż nie wiadomo. Nieoficjalnie źródła mówią, że Amerykanie bardzo zabiegają o takie spotkanie. To mogłoby bardzo pomóc Trumpowi, o którym we własnym kraju mówi się, że naprawdę wielcy politycy go lekceważą.

4.2/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

  1. Trumpowi nazwisko Kaczyński kojarzy się z terrorystą (Unabomber), nie jakimkolwiek ważnym politykiem, on nawet nie wie, kim jest Jarosław. Nawiasem mówiąc, śmieszne są te wstawki, sugerujące, że prezes może potraktować Prezydenta USA jako niegodnego wizyty z nim. Do takiego spotkania nie dojdzie, ale głównie z takiej przyczyny, że Trump będzie w Polsce przez kilka godzin, chce rozmawiać z otoczeniem geograficznym Polski i na jakiegoś pseudonaczelnika zwyczajnie nie znajdzie czasu.

  2. Adrian może się postarać licząc, że pani Basia przez zamieszanie wpuści go razem z Trumpem do gabinetu prezesa. Tylko czy sam prezes zostanie przez nią wtedy tam wpuszczony?

Komentowanie jest wyłączone.