Pałacyk dla Jarosława

REKLAMA

Ponieważ od pewnego czasu wychodzę z założenia, że poważnie traktować należy tylko te informacje, które pojawiają się na słynnym pasku w TVP Info, to po przeczytaniu tej pomyślałem sobie, że jest to oczywisty fake news. A wcześniej dla pewności spojrzałem jeszcze w stronę kalendarza. Prima aprillis jest przecież w kwietniu? Chyba, że przespałem jakieś nocne głosowanie przenoszące decyzją Rządu Prawa i Sprawiedliwości ten dzień robienia sobie jaj na jakiś inny miesiąc, bo przecież wiadomo co wydarzyło się w kwietniu osiemdziesiąt kilka miesięcznic temu. Ale okazało się, że to jednak prawda. Założona przez Pana Piotra Żakowicza fundacja Ex Corde, mająca na celu wspieranie i nagradzanie wybitnych Polaków, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla Ojczyzny zamierza jednemu z nich, Jarosławowi Kaczyńskiemu wybudować pałacyk. Zdaniem pomysłodawców tego przedsięwzięcia budowla ta ma być wyrazem uznania i wdzięczności Narodu dla Wielkiego Przywódcy. A raczej tej jego części, która nigdy nie stała tu, gdzie kiedyś stało ZOMO, nie donosiła na swój kraj do zagranicznych instytucji oraz nie spacerowała w pobliżu sądów mając przy sobie, tak na wszelki wypadek, znicze i paczkę zapałek. Oprócz tego pałacyk będzie także miał na celu zapewnienie Jaśnie Panu Kaczyńskiemu poczucia bezpieczeństwa.

Póki co nie wiadomo jeszcze gdzie forteca miałaby powstać, ani jak miałaby wyglądać. Wszystko uzależnione jest od środków finansowych jakie uda się na ten szczytny cel uzbierać. Ale biorąc pod uwagę fakt, jak wielką rolę odegrał Jarosław w dziejach Narodu Polskiego, jak znaną i podziwianą jest postacią na wszystkich siedmiu kontynentach, to pałac Kaczyńskiego musi być budowlą absolutnie unikatową. Tak jak jedyny w swoim rodzaju jest jego przyszły mieszkaniec.

Kompletnie nie znam się na budownictwie, ale może istnieje możliwość zbudowania takiego pałacyku z drewna? Wówczas można by do tego celu wykorzystać te wyrżnięte przez Ministra ds. walki z kornikiem drukarzem drzewa z Puszczy Białowieskiej? Ale tu istnieje też pewne ryzyko związane z ekologami, którzy oburzeni takim obrotem sprawy mogliby gromadzić się pod kaczystowskim pałacem i wydzierać swoje zdradzieckie mordy, zakłócając spokój umęczonemu, emerytowanemu Zbawcy Narodu, strasząc przy okazji Bogu ducha winne Fionę i Czarusia. A przecież Wódz ma mieć ciszę, spokój i pewność, że jest bezpieczny. To już zadanie dla Antoniego Macierewicza. Instalacja pocisków antyrakietowych oraz na stałe stacjonujący na dworku Jaśnie Jarosława dywizjon amerykańskich żołnierzy. Oprócz tego bardzo wysokie barierki podpierane przez kilkuset oddelegowanych przez Ministra Błaszczaka funkcjonariuszy Policji, którzy przepuszczaliby tylko udającego się w odwiedziny do Prezesa, kotka Feliksa.

Inicjatywa zbudowania Jarosławowi Kaczyńskiemu pałacu wydaje się jak najbardziej trafiona i słuszna. Zastanawiające jest nawet, że nikt wcześniej nie wpadł na ten pomysł. Prawdę mówiąc trochę wstyd, żeby Wielki Przywódca polskiego ludu i Wybitny Mąż Stanu mieszkał jak , za przeproszeniem, „dziad” na warszawskim Żoliborzu.

Pozwolę sobie teraz na odrobinę „prywaty”. Jakiś czas temu wspólnie z Tatą wymyśliliśmy sobie, że każdą monetę o nominale 5 złotych, która znajdzie się w naszym posiadaniu, będziemy wrzucać do specjalnych pojemniczków, a następnie przy okazji spotkania policzymy ich zawartość i pomyślimy nad ich spożytkowaniem. Szkoda, że wcześniej nie wiedzieliśmy o inicjatywie fundacji Ex Corde i zebraną w ten sposób kwotę przeznaczyliśmy już na inny cel. Ale już przeznaczenie kolejnych „puszeczek”, których zawartość za jakiś czas będziemy weryfikować, w kontekście zbiórki organizowanej na pałacyk Jarosława Kaczyńskiego wydaje się być sprawą zupełnie oczywistą.

A i jeszcze jedno. Serdeczne dzięki za temat Dorota :-D.

 

zdjęcie pochodzi ze strony internetowej: zlotnikiwies.suchylas.pl 

4.8/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Czy Pan Bartłomiej wyjechał gdzieś na urlop? Czy został zatrzymany i jest przetrzymywany przez obecną władzę?
    Zaczynam się niepokoić, czy ma ktoś informacje co się z Panem Bartłomiejem dzieje?

    Zygmunt Mąciwoda

Komentowanie jest wyłączone.