Kto zabił prezydenta?

REKLAMA

Pisowska Telewizja i prasa reklamują nową książkę niemieckiego dziennikarza, który twierdzi, że w Smoleńsku nie było katastrofy, ale zamach.

„Rosyjski generał dokonał zamachu w Smoleńsku” – podaje na pierwszej stronie „Gazeta Polska Codziennie”. TVP Info z kolei pyta, czy „zamachu” dokonano „na zlecenie polskiego polityka”. Chodzi o nową książkę kontrowersyjnego niemieckiego dziennikarza Juergena Rotha. Jej premiera zapowiedziana jest na początek listopada.(Gazeta Wyborcza)

W świetle raportu Wassermana, który właśnie został ujawniony, chyba powinniśmy zacząć zadawać pytania.

Dokument ten trafił do biurko ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego 18 stycznia 2007 roku. Raport z likwidacji WSI przygotowany przez Antoniego Macierewicza prezydent Lech Kaczyński otrzymał 12 lutego. Zbigniew Wassermann, polityk PiS, nie znał jeszcze wówczas zapisów raportu Macierewicza. Znał jednak skutki działań likwidatora polskich służb. Opisał je w audycie, którego zapisy ujawnia „Gazeta Wyborcza”. (Dziennik)

Może powinniśmy w sposobie zadawania pytań naśladować mistrza, a więc samego Antoniego Macierewicza, który od sześciu lat tak zadaje pytania, żeby milionom ludzi, którzy nie maja pojęcia o prawach fizyki, zasugerować odpowiedzi?
A więc kto zlecił rosyjskiemu generałowi zamach i dlaczego Antoni Macierewicz był żywotnie zainteresowany usunięciem Zbigniewa Wassermana? Wiadomo, że na radosnej działalności Macierewicza w tajnych służbach Wasserman nie pozostawił suchej nitki. Upublicznienie wówczas tego raportu mogło raz na zawsze skończyć karierę Macierewicza. A więc, czy to Macierewicz zlecił zamach? Czy głównym celem zamachu był Zbigniew Wasserman?

Brakuje kadr, panuje monstrualny bałagan, agenci są zagrożeni dekonspiracją (z raportu Wassermana)

Raport Wassermana wraz z raportem Macierewicza z likwidacji WSI i aneksem, który nadal jest tajny, trafił w końcu do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale wcześniej na zlecenie Macierewicza pracownica ambasady rosyjskiej przetłumaczyła raport z likwidacji WSI na rosyjski. Zanim dostał go do ręki prezydent. Czy tajny aneks też został przetłumaczony na rosyjski? Czy prezydent Lech Kaczyński mógł po otrzymaniu tych dokumentów być gotowym do wyeliminowania Macierewicza raz na zawsze z polityki? Czy zatem to Lech Kaczyński był celem zamachu na równi z Wassermanem? Czy Antoni Macierewicz zlecił ten zamach?
Kto płaci Macierewiczowi za tak skrajnie szkodliwą dla Polski działalność?

Ja niczego nie wiem i w żadnym razie niczego nie sugeruję poza jednym, że Polacy powinni znać prawdziwe odpowiedzi na wiele kontrowersyjnych pytań. Podczas spotkania z Polonią amerykańską zadano Macierewiczowi pytanie:
– Czy Donald Tusk jest agentem STASI?
– Dobre pytanie – odpowiedział Antoni Macierewicz.

Zatem dziś należy zapytać:
– Czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim agentem?
– Dobre pytanie – odpowiadam ja.

5/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.