Do siego roku

REKLAMA

Sejm i Senat nadal okrutnie pracowite. Tyrają dniem i nocą – ustawa o sześciolatkach (bo niedorozwinięte, jak u Elbanowskich), o policji (żeby było więcej inwigilacji i żeby przystopować Internet), o powołaniu pana Zbyszka na prokuratora (bo pora pokazać, kto tu rządzi), o mediach publicznych (bo nie można dopuścić, żeby ktokolwiek nie chwalił rządu i PIS-u a Kurski potrzebuje jakiegoś stołka), o administracji (bo najwyższa pora skończyć z głupimi konkursami i nagrodzić stołkami swoich), … Wszystko jako projekty poselskie, żeby nie trzeba tego było z kimkolwiek konsultować, czy obowiązkowo zasięgać opinii. Senat przyjmuje to, co spływa z Sejmu bez żadnych poprawek a prezio podpisuje, jak tylko go obudzą, dlatego ciągle ostatnio chodzi niewyspany. Od dawna wiadomo, że największą tragedią jest, gdy głupi jest dodatkowo pracowitym. Co oni będą uchwalali po Trzech Królach? Okrutnie nudno się zrobi.
Pierwsza prezes SN zaskarżyła do TK pisowską ustawę o Trybunale. Jej zdaniem jest ona sprzeczna z konstytucyjną zasadą trójpodziału władz oraz z zasadą demokratycznego państwa prawnego. Uważa, że TK powinien dokonać badania jej konstytucyjności opierając się na poprzedniej ustawie, ponieważ „ustawodawca nie może pozbawiać TK zdolności orzekania o konkretnej ustawie, gdyż byłoby to obejściem Konstytucji”.
Słowacki MON w osobie ministra Martina Glae stwierdził w liście do Macierewicza, że nie może zaakceptować niestandardowych działań podjętych w sprawie centrum eksperckiego NATO. Stanowczo zaprzeczył stwierdzeniom, że nocne wejście na teren Centrum było konsultowane ze stroną słowacką. Pyta też, z kim strona polska konsultowała, w Słowacji, rzekome wyznaczenie nowego dyrektora Centrum i zaapelował „zwracam się o wstrzymanie wszelkich niestandardowych działań”. Wygląda więc na to, że Antek „smoleński” zaatakował jednak jedną z instytucji NATO, czego się wypierał. Użył do tego super nowoczesnej broni w postaci dorobionego klucza zwanego wytrychem. W ten sposób wygrał swoją pierwszą bitwę i to z samym NATO. To była akcja bardziej pomysłowa nawet niż użycie zielonych ludzików przez Putina.
Rada Miasta Zamość zaś podjęła następującą Uchwałę – „W poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej i w obronie godności Konstytucji, w imieniu mieszkańców, Rada Miasta Zamość wyraża stanowczy sprzeciw i oburzenie nad sposobem stanowienia prawa, a zwłaszcza przeprowadzaniem ważnych ustaw ustrojowych. Wyrażamy również niepokój nad dzieleniem obywateli na lepszych i gorszych. Martwią nas przejawy braku szacunku dla postaw patriotycznych i obywatelskich. Oczekujemy, że stanowienie prawa powinno odbywać się z poszanowaniem najwyższego aktu prawnego w Polsce, jakim jest Konstytucja i uwzględniać opinie mniejszości parlamentarnej.” Brawo!!! Co na to inne samorządy? Możecie, oczywiście, nie zabierać głosu. Gdy PIS się wami zajmie, będzie już jednak za późno.
Dzisiaj Sylwester, jutro Nowy Rok. Staropolskim zwyczajem życzę więc wszystkim użytkownikom i sympatykom naszego portalu Do siego roku.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.