Komitet Obrony Demokracji

REKLAMA

Komitet Obrony Demokracji, który powstał zaledwie kilka dni temu, jest odpowiedzią obywateli na jawne i ostentacyjne łamanie prawa przez PiS. Ludzie skrzyknęli się na Facebooku i w ciągu kilku dni zebrało się ich ponad 40 tysięcy. Nie poprzestali na wirtualnej akcji, organizują demonstrację w Warszawie w obronie demokracji i rozpoczęli rejestrację stowarzyszenia.
Tak gwałtowny wybuch sprzeciwu wobec działań zawłaszczających państwo przez PiS, jest ewenementem w Polsce, bo nigdy żadna władza tak szybko nie wzbudziła tak szerokich protestów. Trzeba jednak powiedzieć, że żadna władza w Polsce od czasów PRL nie łamała prawa z taką jawną bezczelnością i ostentacją.

kod2

Założyciel KOD – Mateusz Kijowski – doczekał się wielu ataków na swoje internetowe profile, telefonów z groźbami i fałszowania jego profilu w celu zdyskredytowania działań KOD. Nietrudno się domyślić, kto to mógł robić. Jednego z fałszywych profili użyto by napisać zdanie o rzekomej gotowości zastrzelenia Kaczyńskiego. Jak wyjaśniał posłom PiS w sejmie Ryszard Petru:

– To ma znaczenie, ponieważ prawdopodobnie ktoś z państwa albo z waszych zwolenników założył ten profil.

Nic dziwnego zatem, że w internecie pojawiają się pełne obaw komentarze takie, jak ten w Gazecie Wyborczej:

Fałszywe oskarżenie przywódcy KOD, że zamierza dokonać zamachu na Kaczyńskiego przypomina klasyczny wzorzec… oskarżenie komunistów w Niemczech przez nazistów o podpalenie Reichstagu.
Ciekawe, kiedy PiS zdelegalizuje KOD, jako organizację terrorystyczną.

Podejrzenia wobec PiS nie są do końca bezpodstawne. W końcu to funkcjonariusze tej partii wymyślili sposób na wyeliminowanie Leppera z polityki uruchamiając fałszywą od początku aferę gruntową. Czy to Mariusz Kamiński dziś posłużył się agentami, by przeprowadzić prowokację wobec Kijowskiego?

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Jeżeli Kijowskiemu padnie choć jedna mucha, będzie oczywiste, że zrobił to pies Kaczyńskiego.
    Nie wiem czy w obronie Kijowskiego, w Sejmie ktoś jeszcze coś zrobił. Co robił np. Schetyna? Czy PO opublikowała oświadczenie?

Komentowanie jest wyłączone.