Komunizm Plus

REKLAMA

Komunizm Plus

Program „komunizm plus” wystartował. Sześć lat rządów Prawa i Sprawiedliwości pokazało Polakom, że partia rządząca zdecydowanie chce zmienić oblicze kraju. Nie do końca było jednak pewne, w jaki sposób. Sygnały były dość oczywiste w niektórych obszarach życia publicznego, a w innych nieco zakamuflowane. Jeśli władza chce opanować sądownictwo, zaczynając oczywiście od prokuratury działającej na polecenia polityczne, a następnie dąży do przejęcia sądów – wliczając w to Trybunał Konstytucyjny – to skojarzenia są dość oczywiste. Jedyne znane nam ustroje państwowe, które uczyniły z sądów służbę polityczną to państwa faszystowskie i komunistyczne. Oba typy ustrojów politycznych były krwawymi dyktaturami. Dobro obywateli, sprawiedliwość i demokracja nie miały dla faszystów i komunistów żadnego znaczenia.

Zatem prawo i sprawiedliwość podczas takich rządów są pustymi słowami, bowiem wymiar sprawiedliwości działa na polecenie władzy. Władza chroni neonazistów wykrzykujących rasistowskie i ksenofobiczne hasła, a bije emerytkę demonstrującą w obronie demokracji. To bardzo skrótowy obraz, ale i symboliczny. Wspierający władzę Kościół Katolicki staje się instytucjonalnym ramieniem nacisku i ten element akurat upodabnia Polskę do faszystowskich dyktatur portugalskiego Salazara, czy hiszpańskiego Franco. Kolejną cechą władzy PiS jest powolne, ale ciągłe dążenie do opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej. Temu służy ciągłe prowokowanie, łamanie postanowień podpisanych przez nasz kraj traktatów międzynarodowych, oraz podpisywanie porozumień z faszystowskimi partiami, które wyraźnie zafascynowane są Rosją i Putinem.

Sapienti sat, mądremu wystarczy. Tak mówi stare rzymskie przysłowie. Jeśli ktoś nie był jeszcze przekonany, to wreszcie podczas politycznego tournee, promującego nowy program władzy, powiedział to Kaczyński. Powiedział jasno i wyraźnie. Nie pozostawiając żadnych niejasności i niedomówień.

Chcemy, aby ludzie w całej Polsce mieli tak samo.

Komunizm Plus w praktyce

Komunizm Plus. Nowy program Kaczyńskiego.Wszyscy Polacy mają mieć tak samo. Starsi mieszkańcy naszego kraju jeszcze to pamiętają. Pomysł, by wszyscy mieli tak samo przejawiał się brakiem papieru toaletowego, mięsa, cukru, czekolady, a w zasadzie wszystkiego. Lepsze dobra rozdawano na talony, bardziej zasłużonym dla partii obywatelem, zaś dobra pospolite reglamentowano na kartki. A i tak nie starczało dla wszystkich. Dziś już wiemy, co zaplanował dla nas Kaczyński. Będzie to powtórka z komunizmu.

4.9/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.