Ważny głos w sprawie „Lex TVN”

REKLAMA

Słuchanie błyskotliwych, ale jednak w kółko tych samych wypowiedzi Marka Suskiego na temat ”ustawy anty-TVN” stało się dla mnie nieco nudne. Doczekałem się jednak opinii kogoś, na kogo w sytuacji kryzysowej można liczyć zawsze.

Głos w sprawie ”likwidacji TVN-u” zabrał dawno niesłyszany były Minister Obrony Narodowej oraz przyszły kuracjusz szpitala psychiatrycznego, Antoni Macierewicz. Za pośrednictwem Polskiego Radia stwierdził on konieczność uświadomienia tępym Amerykanom rzeczy następującej: ”TVN to stacja, której geneza jest zakorzeniona w agenturze sowieckiej. Ona została utworzona przez agenturę sowiecką. Działalność tej stacji w wielu fundamentalnych dla Polski sprawach, jak np. zbrodnia smoleńska, była wymierzona przeciwko Polsce, prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, polskiemu wojsku, polskim pilotom. Ta stacja kryła i kryje po dzień dzisiejszy przestępstwa strony rosyjskiej”. Prawdę mówiąc nie bardzo nawet wiem, na jakim etapie przygotowywania raportu końcowego jest obecnie podkomisja smoleńska, ale głęboko wierzę w to, że jest to kwestia raczej najbliższych dni, a nie miesięcy. Czy zatem w raporcie znajdą się nazwiska TVNowskich dziennikarzy zamieszanych co najmniej w tuszowanie zbrodni smoleńskiej?

Coś musi być jednak na rzeczy. W ostatnim czasie sporo przecież było niekoniecznie spodziewanych odejść z TVN-u. Widać też bardzo wyraźnie, że ich dziennikarze coraz częściej nie wytrzymują presji, przy każdej możliwej okazji wściekle atakując kryształowo uczciwy, polski rząd. Nierzadko podają do wiadomości publicznej nieprawdziwe, zmanipulowane lub całkowicie nieistotne informacje. Np. o nieprawdopodobnej skali nepotyzmu w partii rządzącej. Przeszkadza im to, że nie ma chyba polityka Prawa i Sprawiedliwości, którego kilku co najmniej członków rodziny nie pracowałoby w różnych ministerstwach, instytucjach rządowych oraz nie zasiadałoby w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Dziwne, że nikt w TVN-ie nie zainteresuje się zarobkami Michała Tüska w Gdańskim Zarządzie Transportu Miejskiego! Ani tym, że znaczna część uczciwych wyborców PiS-u, żeby otrzymywać miesięcznie tyle co młody Tüsk, musi zrobić mniej więcej pięć i pół dziecka netto !! Już za same fałszywe informacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości przy procedurze zakupu respiratorów, stacja TVN powinna stracić koncesję. Pluli jadem na Ministra z Kalkuty, tzn. Łukasza Szumowskiego. Tymczasem NIEZALEŻNA PROKURATURA  po rzetelnej i wnikliwej ocenie materiału dowodowego stwierdziła w sposób jednoznaczny, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. I sprawiedliwością. Poprzez manipulację sprawili np., że wiceszefowa Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu przez część opinii publicznej postrzegana jest jako prymitywna, nieokrzesana chamka. A Pani Joanna Lichocka, walcząc o niezależną polską telewizję jedynie przesuwała palcem pod okiem. Dwukrotnie. Nerwowo, bo o ważne sprawy wówczas chodziło. Dlaczego nie informują swoich widzów o tym, jak bezbronna kobieta została ku uciesze Donalda Tüska, a być może nawet na jego polecenie brutalnie skatowana przy pomniku Czynu Polaków w Szczecinie? Tylko dlatego, że ośmieliła się go skrytykować. Tzn. Tüska, nie pomnik.

Część z tych antypolskich dziennikarzy już zresztą uciekła z tonącego okrętu. Wielce prawdopodobne jest, że coś na sumieniu ma np. były prezenter pogody tej wrogiej Polsce stacji telewizyjnej, Pan Maciej D. Czy dnia 10.04.2010 roku mógł on być w posiadaniu informacji na temat sztucznej mgły nad lotniskiem w Smoleńsku? Przecież informacje pogodowe TVN czerpie z rosyjskiego Instytutu Meteorologii.  Jaki związek z bardzo prawdopodobnym zamachem w Smoleńsku mają inni dezerterzy? Aleksandra J., Justyna P., Igor S., Agustin E. Robert S., Sebastian W i wielu innych?

Zupełnie poważnie. Biorą pod uwagę to, że inicjatorem procesu mającego doprowadzić do zmiany prawa medialnego w Polsce jest imbecyl, a swojego wsparcia udzielił mu między innymi człowiek cierpiący na zaburzenia urojeniowe, manię prześladowczą, schizofrenię i wiele innych znanych psychiatrii dolegliwości, o przyszłość TVN-u widzowie tej stacji mogą być zupełnie spokojni.

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.