Krytycy Schetyny

REKLAMA

Krytycy Schetyny

Mimo, że polityka Kaczyńskiego uderza jednakowo w PO, PSL, SLD, Nowoczesną czy Wiosnę Biedronia, to spora część opozycyjnych polityków, choć nie popiera PiS, atakuje częściej Schetynę i jego ludzi niż Kaczyńskiego i jego damy do towarzystwa. Kaczyńskiemu to oczywiście nie przeszkadza, bo jego celem jest eliminacja politycznego gorszego sortu, wszelakich mord zdradzieckich i nic nie wartego elementu animalnego oraz zastąpienie systemu wielopartyjnego faktycznym monopolem nieomylnego PiS. Tak w każdym razie można odbierać przekaz rządowej propagandy, słowa i czyny taplających się obecnie w korycie władzy piewców dojnej zmiany.

Dla wszystkich szefów partii, strzelających focha podczas rozmów o koalicji, trąbą larum grającą winien stać się ostatni sondaż CBOSu. Według tego lipcowego badania, gdyby do Sejmu opozycyjne partie szły osobno, zostałyby rozpirzone na wiór. PiS uzyskałby 44 procent głosów, PO – 21 procent, a PSL – 6 procent. Na Wiosnę głosowałoby 4 procent wyborców, a na SLD – 3 procent. Obie te partie nie weszłyby do Sejmu, na czym zyskałoby głównie PiS. Mając tak ogromną przewagę, Kaczyński szedłby po większość konstytucyjną. To ostrzeżenie przed śmiercią. To stan przedzawałowy obozu demokratycznego.

W miniony weekend Grzegorz Schetyna przedstawił solidny program wyborczy. Adresowany do różnych grup społecznych i pokazujący, co nam może grozić, gdy PiS utrzyma się przy władzy i spełni się sen politycznych kretynów. Ten program zwany sześciopakiem Schetyny powinien zostać jednak uzupełniony o jeszcze jeden punkt: o budowę jak najszerszej koalicji. Innej drogi chyba nie ma.

Co rusz media donoszą, że niektórzy w PO nie bardzo chcą takiej szerokiej koalicji z obawy o utratę mandatowych miejsc na listach wyborczych na rzecz koalicjantów. Poniekąd się im nie dziwię. Rzecz jednak w tym, że jeśli tego typu lęki w PO wezmą górę, to partia ta stanie się jedynie ugrupowaniem obrony interesów swoich funkcjonariuszy. Byłaby to największa ze zdrad politycznych. PO zdradziłaby nie tylko swoich wyborców. Pogrzebałaby także nadzieje wszystkich wolnych obywateli.

5/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.