Dymisja ministra Szyszko

REKLAMA

Wbrew niedawnym zapowiedziom Pani Premier Beaty Szydło o braku planów dotyczących zmian personalnych w rządzie, do dymisji niespodziewanie podał się jeden z najwyżej ocenianych i najbardziej lubianych przez Polaków ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedzialny za ochronę środowiska, prof. dr hab. Jan Szyszko. Nieznane są jeszcze oficjalne przyczyny, dla których minister Szyszko zdecydował się zrezygnować z kontynuowania swojej misji ratowania polskiej przyrody. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że ten zasłużony weteran walki z kornikami, podczas wiosennych porządków, jakie rozpoczął w swojej niewpisanej w oświadczeniu majątkowym stodole, został zaatakowany i dotkliwie pogryziony przez stado agresywnych wiewiórek. Trauma z tym związana uniemożliwia Janowi Szyszce dalsze sprawowanie swojej funkcji.

Minister Błaszczak poinformował, że polskie służby zrobią absolutnie wszystko, żeby sprawcy tego bandyckiego napadu zostali natychmiast wykryci. Szef MSWiA dodał także, jak to ma zwyczaju w trakcie każdej konferencji prasowej na której zabiera głos, że państwo teoretyczne dobiegło końca. I nie będzie tak, że sprawcy tego typu przestępstw będą bezkarni, jak to miało miejsce w czasie ośmiu lat rządów koalicji PO – PSL. Na chwilę obecną wiadomo, że na miejscu pracuje grupa niezależnych, specjalnie w tym celu wyselekcjonowanych przez Zbigniewa Ziobro prokuratorów śledczych z wydziału ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej. Wiemy, że badają oni między innymi znalezione w stodole czarne skrzynie, należące do ministra Szyszko, jak również fakt czy ich zawartość została przez ministra ujawniona we wspomnianym już oświadczeniu majątkowym. Gdańska radna PiS Anna Kołakowska całą sprawę skomentowała na swoim twitterze tymi oto słowami: ”należy toto wyłapać i ogolić na łyso”. Poseł egzorcysta Dominik Tarczyński na instagramie zamieścił kilka zdjęć w płaszczu z futrem wiewiórek, jasno dając tym do zrozumienia, co stanie się ze sprawcami napadu na ministra Szyszko. Marszałek Brudziński stwierdził, że za zajście w stodole ministra dużą część winy ponoszą antypolskie media, które nieustannie atakowały Jana Szyszko, dopuszczając się przy tym wielu manipulacji, jak np. słynne na całą Polskę zdjęcie martwej wiewiórki w świeżo ściętym drzewie. Antoni Macierewicz oznajmił, że zdarzenie w stodole ministra Szyszko, to kolejny, czwarty już po wojnie w Gruzji, inwazji na Ukrainę, oraz zamachu smoleńskim, etap rosyjskiej agresji na Zachód. Oraz że nie dostrzegają tego tylko ci, którzy całkowicie już stracili kontakt z rzeczywistością. Natomiast posłanka Krystyna Pawłowicz winą za wszystko obarczyła Unię Europejską, przede wszystkim Niemców. W odpowiedzi politycy opozycji apelują, aby do czasu zakończenia śledztwa nie ferować przedwczesnych wyroków. Nowoczesna uruchomiła punkty, w których udzielana będzie pomoc prawna wszystkim wiewiórkom, które ucierpiały w zderzeniu z machiną państwa PiS.

Najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia dotychczasowego ministra jest prof. Stefan Niesiołowski. Za kandydaturą byłego posła Platformy Obywatelskiej bardzo lobbuje podobno sam Prezes Jarosław Kaczyński. Obaj panowie jak powszechnie wiadomo, nigdy nie ukrywali wzajemnego szacunku i sympatii. Zatem czy Stefan Niesiołowski będzie kolejnym po Jacku Saryusz – Wolskim byłym politykiem PO, który wysiądzie na przystanku Polska?

5/5 - (4 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.