Ćwiczenie intelektualne

REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość od lat postulowało zmianę Konstytucji. Gdyby ktoś chciał przyjrzeć się projektowi PiS, bez trudu mógł znaleźć odpowiedni plik na stronie partii. Mało komu się chciało. A szkoda, bo wnikliwe przeczytanie tych propozycji mogło człowiekowi zjeżyć włos na głowie. W końcówce kampanii parlamentarnej kilku wścibskich dziennikarzy oraz internautów spopularyzowało wiedzę o tym, jakie pomysły na państwo ma Jarosław Kaczyński i jego partia. Efektem bezpośrednim było zniknięcie projektu ze strony internetowej.
Jacek Sasin na pytanie dziennikarki odpowiedział, ze to nie był żaden projekt, ale „ćwiczenie intelektualne”.
Łatwo sobie wyobrazić wywiad ze zwycięskim prezesem partii po wyborach, gdy Jarosław Kaczyński będzie się szykował do ponownego objęcia władzy.
– Panie premierze, gdzie jest Beata Szydło, która miała być desygnowana na premiera?
– To było tylko ćwiczenie intelektualne.
– Kiedy, panie premierze macie zamiar zrealizować obiecaną reformę emerytalną?
– To było tylko ćwiczenie intelektualne.
– Jak będzie wyglądała realizacja postulatu 500 zł na dziecko?
– To było tylko ćwiczenie intelektualne.
– A co nie było ćwiczeniem intelektualnym?
– Jak to co? Ochrona, proszę odwieźć pana redaktora na Rakowiecką.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

5 Komentarze

 1. hehe, w III RP całe szczęście nie było żadnych więźniów politycznych. zobaczymy co będzie teraz… w końcu już nam się odgrażają, że „dostaniemy wpierdol” i „będziemy siedzieć”
  widzisz FB? czysta komuna w Waszym wydaniu 🙂

 2. W III RP całe szczęście nie było żadnych więźniów politycznych.
  Czyżby?
  https://www.youtube.com/watch?v=iIgSL8emqMo
  Ba! III RP pięknie kontynuuje politykę PRL, bo może nawet się pochwalić samopodpaleniami przed kancelarią premiera.
  23.09.2011 – 49-letni mężczyzna oblał się rozpuszczalnikiem i podpalił obok kancelarii premiera. Zostawił list ”Straciłem wiarę w państwo” – napisał.
  14.07.2013 – 56- letni Andrzej Filipiak. Zmarł osiem dni później.
  Tego samego dnia w Krakowie w czasie negocjacji z dyrekcją Zakładu Przewozów Regionalnych podpalił się 42-letni konduktor.
  Co jeszcze czeka nas w III RP? Czy i te desperackie krok przejdą niezauważone?

 3. FB 🙂 znowu nas rozśmieszasz 🙂 i dzięki Ci za to 🙂 taka szara pogoda – trochę śmiechu się przyda 🙂
  ten Twój link… to wręcz zabawne, jak związkowcy uwikłani w politykę, bo nie możesz zaprzeczyć, że Związkowcy Solidarności nie są uwikłani w walkę polityczną po stornie PiS, zmawiają się w przetargu i uważają, że to jest legalne. „a jeżeli już nawet nie to nie jest to przestępstwo za które można posadzić od razu!” 😛 no nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. za takie przestępstwa sadza się od razu aby uniknąć (zapomniałem słowa, nie jestem prawnikiem) zmowy składania zeznań.
  zaś co do tego pana który „stracił wiarę w Państwo”? przepraszam Cię, ale nikt normalny nie będzie popełniał z tego powodu samobójstwa. Ty też straciłeś wiarę w Państwo. masz zamiar coś z tym zrobić? jeśli popełnić samobójstwo to będę stanowczo odradzał. nie warto.

 4. Zgodzę się, że nikt normalny nie popełnia samobójstwa. Bo czy Blida była normalna?
  I tu wychodzi różnica między III a IV RP. W III samobójstwa popełniają biedni i uczciwi a w czwartej bogaci i aferzyści.
  Zdecydowanie wolę IV RP.

 5. Od Blidy się odczep. Popełniła samobójstwo strzelając sobie w klatkę piersiową (wszyscy samobójcy tak robią, prawda?), a potem wytarła odciski palców z broni, pozamieniała kamizelki kuloodporne policjantom z ABW oraz wykonała kilkaset połączeń z ich telefonów.
  No modelowe samobójstwo normalnie.

Komentowanie jest wyłączone.